Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça SorulanSorular

Evet kesinlikle depolama sigortası yapılması zorunludur. Çünkü eşyalarınızın uzun bi süre depolarda kalacağını hesaba katacak olursak her türlü tedbir için sigortasının yapılması gereklidir

Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor ama kesinlikle ucuz firmaları tercih etmeyiniz. Çünkü masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra bir fark alıyorlar. Kdv’si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız çok… vs gibi mazeret uyduruyorlar.
Diğer bir faktörde vasıfsız eleman çalıştırmaktadırlar.

Evden Eve nakliyat araç kapasitesine göre 4,5,veya 6 kişi ile yapılır..

Örn: Ankara’daki nakliyat firmaları İstabul’daki nakliyat firmalarından daha ucuz küçük şehirlerde ki firmalarda Ankara’daki firmalardan daha ucuz olabiliyor. Bir de şuna dikkat edilmelidir ki her pahalı taşıyan nakliyat şirketi kaliteli evden eve nakliyat firması olduğu anlamına gelmez. Önemli olan taşıyıcı şirketin hangi standartlarda taşıma yaptığıdır.
Genellikle her firma kaliteli olduğunu iddia eder. Unutmayalım ki her şey ayrıntılarda gizlidir.
Birde firmanın yaptığı ambalajlama malzemeleri çok önemlidir.

Ankara evden eve nakliyat esnasında bizler battaniye, fıçı, strec , bantlama, kolileme gibi nakliyat ambalajlaması yapmaktayız. Ambalajlama şeklini iletişim esnasında mutlaka gündeme getiriniz.
  1. Nakliyat firması gelmeden önce nakliyat kamyonu için park alanı bulmaktır bu şekilde sabah erken gelen kamyona yer aramakla zaman kaybetmezsiniz.
  2. Yeni evin anahtarlarını eşyaların içinde gitmemesi için taşımadan önce ayırtmalısınız. Ufak tefek eşyaları kendiniz toparlarsanız zaman kazanırsınız.

Evden Eve nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır. Ekonomik çalkantılar içerisinde olan ülkemizde maddiyatını düşünen müşterimizin istediği tarzda da taşıma yapabiliyoruz. Fakat tam teşekkürlü anlaştıysanız sadece özel eşyalarınızı toplamanız iyi olur.

Kesinlike evet taşınmadan en az 24 saat önce arayıp nakliyat koşulları hakkında pazarlığınızı yaparak taşınma gününe rezervasyon yaptırmalısınız.

Nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur.Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında degerli mazeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir(antika, veya elektronik cihazlar gb.).Fakat şehirler arası nakliyatda nakliyat sigortası yapılmalıdır.

Şehir içi nakliye işlemlerinde standart 2+1 ve 3+1 daireler için nakliye işlemi bir günde tam olarak bitmektedir. Fakat daha uzun mesafeli yerlerde, şehir değişikliklerinde ve villa gibi büyük mekallerin taşınmasında bu işlem mesafe ve eşya durumuna göre uzamaktadır.